Blog

Kas yra RFID?

RFID (eng. radio frequency identification) – tai automatinis objektų identifikacijos metodas, pagrįstas informacijos saugojimu ir nuotoliniu perdavimu radijo bangų pagalba. Sistemą sudaro: RFID žymos, skaitytuvas ir programinė įranga.

Kur RFID kortelės naudojamos?

RFID technologijos sparčiai plinta visame pasaulyje ir apima vis daugiau svarbių sričių. Ši technologija naudojama asmens tapatybės, prekių apsaugos ar įėjimo kortelėse, gyvūnų identifikacijai, automobilių imobilizacijai, atsiskaitymuose už suteiktas specifines paslaugas ir t.t.

Kaip naudojamos RFID kortelės kraunat elektromobilį?

Kortelės yra naudojamos vykdant atsiskaitymus už elektromobilių įkrovimo stotelėse panaudotą elektros energiją. Ši technologija taikoma norint sekti kiekvieną elektromobilio įkrovimo ciklo etapą. Pavyzdžiui, turite RFID kortelę, kuri yra susieta su jūsų banko sąskaita, ir, kai jūs naudojate elektromobilio įkrovimo stotelę, jūsų kortelės duomenys yra nuskaitomi, o suteiktų paslaugų suma yra automatiškai nurašoma iš jūsų sąskaitos.

RFID kortelės yra taip pat naudojamos krovimo stotelėse tam, kad būtų galima matyti, kiek elektros energijos yra panaudojama kiekvieno įkrovimo metu ir kiek už ją sumokėjo klientas, o pardavėjas gavo pajamų.

Kaip kortelė sąveikauja su elektromobilio įkrovimo stotelės valdymo platforma?

RFID kortelės sąveikauja su elektromobilio įkrovimo stotelės valdymo platforma taip:

1. Vartotojas prideda kortelę prie elektromobilio įkrovimo stotelėje nurodytos vietos.

2. Įkrovimo stotelė nuskaito kortelės duomenis ir siunčia juos į valdymo platformą.

3. Valdymo platforma patikrina, ar kortelės duomenys yra teisingi ir ar yra pakankamai lėšų susietoje sąskaitoje. Tai atliekama tam, kad būtų leidžiama pradėti įkrovimo procesą.

4. Jei kortelės duomenys yra patvirtinti ir yra pakankamai lėšų, valdymo platforma siunčia signalą į įkrovimo stotelę. Šis etapas būtinas tam, kad būtų pradėtas įkrovimo procesas.

5. Įkrovimo stotelė pradeda tiekti elektros energiją į elektromobilį ir pradeda sekti kiekvieną įkrovimo ciklo etapą.

6. Kai įkrovimo ciklas yra baigtas, įkrovimo stotelė siunčia signalą į valdymo platformą tam, kad būtų patikrinta, ar yra užbaigtas įkrovimo ciklas ir ar reikia įvykdyti pinigų nuskaitymą iš kortelės.

7. Jei įkrovimo ciklas yra baigtas, valdymo platforma nuskaito sukauptą sumą iš sąskaitos ir nusiunčia signalą į įkrovimo stotelę tam, kad įkrovimo procesas būtų baigtas.

Ar RFID yra susieta su bankine sąskaita?

Ne visada kortelė yra susieta su bankine sąskaita. Visų pirma, kortelės yra naudojamos ne tik mokant už elektromobilio įkrovimo paslaugą, bet ir kitose srityse, tokiomis kaip prieigos kontrolė, identifikacija, prekyba ir pan. Todėl jų susiejimas su bankine sąskaita gali būti nereikalingas ar netinkamas.

Tačiau, kai RFID kortelė yra naudojama kaip mokėjimo priemonė, tuomet jos susiejimas su bankine sąskaita yra būtinas. Daugelis elektromobilio įkrovimo stotelės valdymo platformų leidžia vartotojams papildyti lėšų savo RFID kortelėje, kuri bus naudojama kaip mokėjimo priemonė už įkrovimo paslaugą. Papildant lėšas, dažniausiai reikia nurodyti banko korteles arba kitus mokėjimo būdus, kuriais bus atliktas pavedimas iš banko sąskaitos į kortelės balansą.

Be to, yra paslaugų, kurios siūlo susieti šios technologijos kortelę su bankine sąskaita, kad būtų galima lengviau atlikti mokėjimus ir peržiūrėti kortelėje esančių lėšų likutį.

Kodėl paprasta debetinė ar kreditinė mokėjimo kortelė negali atlikti RFID funkcijos?

Paprastos debetinės ar kreditinės mokėjimo kortelės paprastai nėra aprūpintos RFID technologijos komponentais, nes jų funkcija yra kita – jos yra skirtos tiesioginiams mokėjimams parduotuvėse ar internete, patikrinti korteles pinigų likutį ir atlikti pavedimus tiesiogiai iš savo banko sąskaitos.

Kokią funkciją atlieka mokėjimo kortelės, jei jomis galima atsiskaityti prilietus terminalą?

Mokėjimo kortelės, kurios leidžia atsiskaityti prilietus terminalą (angl. contactless payments), naudoja kitokias technologijas nei RFID kortelės, nors ir dalinai panašias. Šios kortelės dažniausiai naudoja „Near Field Communication” (NFC) technologiją, kuri leidžia perduoti duomenis be fizinio kontakto, bet naudojant labai trumpą atstumą.

NFC technologija naudojama debetinėse ar kreditinėse mokėjimo kortelės tam, kad būtų galima atlikti mokėjimus. Jos leidžia perduoti mokėjimo informaciją tiesiogiai iš kortelės į mokėjimo terminalą, naudojant trumpą radijo bangų signalų siuntimo ir priėmimo atstumą.

Taigi, nors NFC technologija leidžia atlikti mokėjimus prilietimo metu ir yra panaši į RFID technologiją, kuri naudojama kortelėse, tačiau jos skirtos skirtingoms funkcijoms. NFC technologija yra naudojama tiesioginiams mokėjimams, kai kortelės turinys yra tiesiogiai susietas su vartotojo banko sąskaita, o RFID technologija yra naudojama prieigos kontrolės, identifikacijos ir kitoms tikslinėms funkcijoms.

Norite sužinoti daugiau apie kortelių veikimą? Susisiekite su mūsų įmonės atstovais. Taip pat mūsų e. parduotuvėje galite rasti ir įsigyti kortelių rinkinį paspaudę čia.

Kitos naujienos

OCPP

Kas yra OCPP?

OCPP (Open Charge Point Protocol) yra atviras komunikacijos protokolas tarp elektromobilių (EV) krovimo stotelių ir jų valdymo sistemų (platformų). Šis

Skaityti »
Pirkinių krepšelis