Nukritus temperatūrai, krenta ir EV baterijos efektyvumas. Kaip to išvengti?

Amerikos automobilių asociacijos atliktas bandymas su 5 skirtingais EV modeliais parodė, kad esant -6°C temperatūrai ir įjungus šildymą, elektromobilių nuvažiuotas atstumas sumažėjo vidutiniškai 41%.

 

Pagrindinės priežastys – sumažėjęs baterijos efektyvumas ir intensyvus elektromobilio šildymas.

Kas nutinka baterijai žiemos metu?

Elektromobiliuose naudojami ličio jonų akumuliatoriuose (baterijose) vyksta elektrocheminėmis reakcijos, kurias lėtina šaltas oras. Taigi, baterija suteikia mažiau energijos ir greičiau praranda įkrovą.

Pagrindinės taisyklės siekiant nuvažiuoti toliau vyraujant šalčiams:

1. Prieš kelionę pašildykite automobilį

Pašildykite automobilį likus 30 minučių iki išvykimo. Tai naudinga dėl dviejų priežasčių: žinoma, dėl patogumo, bet ir dėl baterijos taupymo. Jei pašildymas atliekamas kraunant automobilį, salonas sušils nenaudodamas akumuliatoriaus energijos. Į kelią galėsite važiuoti šilta transporto priemone ir su 100% įkrauta baterija!

2. Kelionės metu šildykite elektromobilį ekonomiškiau

Jei keliaujate vienas, šildykite tik sėdynę ir/arba vairą. Jiems reikės mažiau energijos nei visos transporto priemonės šildymui.

3. Perjunkite elektromobilį į EKO vairavimo režimą

Ekologiškas vairavimas – tai vairavimo stiliaus pritaikymas taip, kad sunaudotų kuo mažiau energijos. Venkite energiją ryjančių staugaus greitėjimo ir stabdymo paskutinę minutę (lėtai stabdydami papildomai dar ir įkrausite akumuliatorių).

4. Apsaugokite automobilį nuo šalčio

Garažai ir uždaros automobilių stovėjimo aikštelės padeda sumažinti neigiamas šalčio pasekmes, mažėja šildymo poreikis prieš kelionę. O tai irgi taupo elektromobilio sukauptą energiją.

 

Taigi, laikantis šių 4 itin paprastų taisyklių nuvažiuosite ženkliai toliau! Ekologiškas vairavimas ir šildymo kontroliavimas gali padidinti nuvažiuojamą atstumą net 20% – 30%!

Kitos naujienos

Kas yra OCPP?

OCPP (Open Charge Point Protocol) yra atviras komunikacijos protokolas tarp elektromobilių (EV) krovimo stotelių ir jų valdymo sistemų (platformų). Šis

Skaityti »
Pirkinių krepšelis