Naujos skatinimo priemonės verslui elektromobiliams įsigyti ir naudoti

Po ilgų diskusijų Europa apsisprendė, kad nuo 2035 metų elektromobiliai su vidaus degimo varikliais nebebus gaminami. Lietuvoje šis sprendimas buvo sutiktas aktyviomis diskusijomis, prisimenant ambicingus tikslus, kuriuose numatyta per artėjantį dešimtmetį lietuvius susodinti į elektromobilius.

Dabar Lietuvoje važinėja virš 10 tūkst. elektromobilių, po kelerių metų planuojama jų per 50 tūkst., o 2030 metais – net 250 tūkst. elektra varomų transporto priemonių. Ambicingas augimas grindžiamas tikintis sparčios elektromobilio technologijos vystymosi, patrauklios kainos ir gerai veikiančios infrastruktūros.

Skatinimo priemonės

Lyg šiol viena pagrindinių elektromobilių skaičiaus augimo priežasčių buvo laikoma valstybės parama, kuria pasinaudoti gali tiek verslas, tiek privatūs vartotojai. Verslui perkant naują elektromobilį subsidijos dydis siekia 4000 eurų, o privatiems asmenimis šiemet ši suma buvo padidinta iki 5000 eurų naujo ir 2500 eurų naudoto elektromobilio įsigijimo atvejais. Tai reikšminga paskata vis dar skaičiuojantiems, ar elektromobilį pirkti verta.

Taip pat, sukurtos ir kompensacinės priemonės elektromobilių stotelėms įsirengti, iki praėjusio mėnesio pabaigos jos buvo nukreiptos tik į gyventojus.

Naujausios skatinimo priemonės verslui

2022 m. spalio mėn. 28d. išleistas kvietimas verslui, ketinančiam įsirengti elektromobilių įkrovimo stoteles darbuotojų reikmėms.

Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis – iki 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, apskaičiuojamų pagal kvietime nurodytus fiksuotuosius įkainius už vienos prieigos įrengimą. Daugiau informacijos apie kvietimą rasite „Lietuvos energetiko agentūros” el. svetainėje. Kvietimas galioja iki 2023 m. vasario mėn. 28d.

2022 m. vasario mėn. 03 d. Seimas patvirtino PVM įstatymo pataisą, kuria nuo 2023 metų įmonėms, įsigysiančioms iki 50 tūkst. eurų vertės elektromobilius, bus galima taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą..

Kitos naujienos

Kas yra OCPP?

OCPP (Open Charge Point Protocol) yra atviras komunikacijos protokolas tarp elektromobilių (EV) krovimo stotelių ir jų valdymo sistemų (platformų). Šis

Skaityti »
Pirkinių krepšelis