Blog

Kodėl mano elektromobilis neįsikrauna?

Dauguma EV savininkų tam tikru momentu susiduria su problema, kad mylimas elektromobilis neįsikrauna. Pateikėme sąrašą priežasčių, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, jei šį kartą elektromobilis nesikrauna jums.

Elektromobilio įkrovimo problemos kraunant namuose

Maždaug 75 % Europos elektromobilių savininkų 2020 m. daugiausia krovėsi namuose, tačiau ir gerai prižiūrimi įrenginiai kartais nustoja veikti.

Tinkamo kabelio naudojimas

Gali kilti pagunda paimti įprastą ilginamąjį laidą, kad pasiektumėte automobilio įkrovimo lizdą. Įspėjame – nenaudokite ilgintuvo. Jis negali atlaikyti papildomos įkroviklio srovės, todėl tikriausiai neveiks dėl -saugos funkcijų, kurios apsaugo jus nuo elektros smūgio.

Jei sunku pasiekti krovimo lizdą, galite (bet nerekomenduojame) įsigyti ilgą specialų įkrovimo laidą, kurį naudoti šiek tiek saugiau, populiariausias ilgis 5m.

 EV automatinis įkrovimo laikmatis

Patikrinkite ar jūsų elektromobilyje nėra užstatytas įkrovimo laikmatis. Ši funkcija yra labai naudinga siekiant sutaupyti ir įkrauti akumuliatorių nakties metu, kai tikėtina, kad elektros energijos kaina bus mažesnė.

Atminkite: taip gali nutikti ir bandant įkrauti viešoje įkrovimo stotelėje.

Kad išvengtumėte šios erzinančios staigmenos, nepamirškite teisingai nustatyti laikmatį arba jį išjungti. Tai galite padaryti savo EV programėlėje. Dar geresnis sprendimas – turėti išmanųjį įkroviklį ir nustatymus valdyti ne per automobilį, o per savo įkrovimo stotelę. Jei jums svarbi ši funkcija, prieš įsigydami elektromobilio įkrovimo stotelę įsitikinkite, kad jį palaiko šią funkciją.

Elektromobilio stotelių namams problemos

Ne visi EV namų įkrovikliai yra vienodai pažangūs ir išmanūs. Kai kurie įkrovikliai yra tiesiog saugesnė įkrovimo rozetė, be jokių išmanių funkcijų. Vis dar, ne visi išmanieji EV įkrovikliai yra patikimi, saugūs, suderinti su žmonių buitimi ir elektros instaliacija, pvz. . jie išsijungia arba bent jau sulėtėja, kai nepakanka maitinimo, arba dar blogiau – visame namų ūkyje išjungia elektrą. Šių problemų galite išvengti pasikonsultavę su specialistais, kokia įkrovimo stotelė ir papildoma įranga jums reikalinga, kad elektros instaliacija funkcionuotų be trikdžių.

Įkrovimo problemos viešosiose erdvėse

 Netinkama jungtis

Kartais EV įkrovimo stotelės jungtis gali netikti jūsų elektromobiliui. Štai todėl turėtumėte žinoti, kokio tipo yra jūsų automobilio jungtis.

Suderinamumo problemų dabar jau mažiau, nes gamintojai standartizuoja kištukus ir jungtis. Europoje (ir Lietuvoje) yra naudojamas Type 2 standartas, todėl didesni iššūkiai kils tik automobiliams iš kitų žemynų. Tad, būkite pasiruošę, ypač, jei planuojate kelionę už Lietuvos teritorijos ribų.

 Įkrovimo stotelė neveikia

Viešosios įkrovimo stotelės yra plačiai naudojamos. Nenuostabu, kad genda. Bet kaip žinoti, ar tai stotelė neveikia, ar jūsų automobilis nepriima energijos?

Pirmiausia patikrinkite, ar stotelė nerodo neveikimo požymių (ieškokite informacijos programėlėje, jei yra – stotelės informaciniame skydelyje), ar laidas ir kištukas užfiksuoti vietoje. Tuomet paleiskite savo elektromobilio diagnostiką. Būtent šie pagrindiniai faktoriai jums padės susiorientuoti, ar važiuoti į kitą krovimosi vietą ar, deja, į autoservisą.

Mokėjimo ir programinės įrangos problemos

Skirtingai nei degalinių terminaluose, daugumoje viešųjų elektromobilių įkrovimo stotelių atsiskaitysite naudodami programėles. Įsitikinkite, kad turite programėlę ir atidarėte tinkamą. Patikrinkite, ar veikia jūsų interneto ryšys. Tuomet įsitikinkite, ar su paskyra susieta kortelė įvesta teisingai arba laiku atnaujinta, ar pakankamas sąskaitos likutis.

Norėdami išvengti šių problemų, galite ieškoti nemokamų įkrovimo stotelių. Jų vis dar, nors ir su apribojimais, yra galimybė susirasti Lietuvoje.

DC (greito įkrovimo) stotelių lėtesnis krovimas pasiekus 80% – 90 % įkrovimo lygį

Kai kurios greitojo įkrovimo stotelės pradės lėtai krauti, kai akumuliatoriaus įkrova viršys 80%. Tai saugos funkcija, padedanti taupyti elektros energiją ir išvengti perkrovimo.

Krovimo sustabdymas

Na, o jei automobilis įkrautas, kartais nutinka, kad nepavyksta išjungti krovimo. Pirmiausia bandykite išjungti krovimą programėlės pagalba, jei nepavyksta, bandykite krovimo jungtį atjungti nuo automobilio.

 

Kitos naujienos

OCPP

Kas yra OCPP?

OCPP (Open Charge Point Protocol) yra atviras komunikacijos protokolas tarp elektromobilių (EV) krovimo stotelių ir jų valdymo sistemų (platformų). Šis

Skaityti »
Pirkinių krepšelis